ModafinilNootropyWspomagacze Kognitywne

Modafinil- Efekty i Legalność

modafinilJednym z najgorętszych produktów w dziedzinie farmakologii, zwiększającym wydajność umysłu, są tabletki Modafinil 100/200 mg , które obecnie są ogólnie dostępne i sprzedawane z różnych stron internetowych, międzynarodowych (NeoModafinil wysyła do Polski). Ale bez przejrzystych protokołów zapobiegania oszustwom i bez gwarancji dotyczących jakości, wiele osób zastanawia się –i słusznie – czy zostaje zachowane bezpieczeństwo zakupu leku z tych witryn. Pytania o wątpliwej legalności są stawiane jedynie w związku ze strachem przed spożywaniem nieczystych, fałszywych, lub toksycznych preparatów Modafinil-u. Zachęta znanych korzyści Modafinil-u wiążących się z zwiększoną wydajnością i koncentracją wystarcza aby ludzie, podejmowali ryzyko zakupów online. Rzućmy okiem dlaczego Modafinil w tabletkach po 100 mg i 200 mg ma taki popyt, oraz co naprawdę ryzykuje się przy zakupie online. Będziemy również oferować kilka podstawowych wskazówek, aby chronić siebie, plus legalne alternatywy w świecie najsłynniejszych „inteligentnych leków.”

Dlaczego Modafinil jest tak popularny?

Wyobraź sobie, że można wziąć jedną tabletkę, która niemal natychmiast zwiększa twoją zdolność do uczenia się, czynienia myśli jasnymi i ostrymi, i pozwala na osiągnięcie stanów intensywnej koncentracji na żądanie. Na dodatek to nie wszystko, ta pigułka również może poprawić nastrój, banuje lenistwo, i daje energię przez cały dzień, co pozwala ukończyć wszystkie zadania z maksymalną wydajnością. Obietnice te są związane z każdą butelką Modafinil-u zawierającą 100/200 mg tabletki. Naukowcy donoszą, że efekty działania leku są adekwatne do tego co jest tam napisane. Modafinil wpływa na środkowy układ nerwowy poprzez podniesienie aktywności większości dużych neuroprzekaźników pobudzających. Choć nie wiadomo dokładnie, jak jest to realizowane, uważa się, że Modafinil podnosi poziom CNS histaminy w mózgu, hamuje neuurony GABA-ergiczne. Modafilin (nazwa generyka dla tabletek Provigil) jest klasyfikowana jako analeptyczny suplement, co oznacza, że stymuluje centralny układ nerwowy. W przeciwieństwie do amfetaminy, 100 mg Modafinil-u nie wydaje się być uzależniający, albo dający którykolwiek z objawów niepożądanych związanych z narkotykami, takimi jak Adderall lub Ritalin. Wszystkie te cechy uczyniły Modafinil bardzo popularnym wśród ludzi, którzy muszą studiować, czytać, przygotowywać raporty, itp, szczególnie w warunkach stresu. Uczniowie, oraz biznesmeni przyjmują także wspomagają się tą pigułką.

Zgodność z prawem – Modafinil tylko z receptą?

W Polsce można nabyć Modafinil w Aptece na receptę (pod nazwą Vigil). W Stanach Zjednoczonych, Modafinil i Provigil znajdują się w Wykazie IV kontrolowanych substancji. Oznacza to, że absolutnie trzeba mieć receptę na zakup, posiadanie i konsumowanie ich w sposób legalny. Jak dostać receptę? Modafinil był pierwotnie pomyślany jako środek dla osób z narkolepsją, w zaburzeniach snu lub innych ekstremalnych problemach między jawą a snem. Zdiagnozowanie tych wskazań przez lekarza była dawniej jedynym sposobem, aby otrzymać na receptę wspólną dawkę 100 mg Modafinil-u lub 200 mg tabletek. Na forach internetowych są informacje o tym że wielu lekarzy wie o stosowaniu Modafinil-u poza wskazaniami i z tego powodu wypisuje receptę sporadycznie. Jednak nadal trzeba udowodnić, że z medycznego punktu widzenia istnieje potrzeba uzyskania efektów poznawczych za pomocą Modafinil-u. Na przykład, jeśli zdiagnozowano ADHD, lekarz może rozważyć przepisanie Modafinil. W związku z trudnościami w uzyskiwaniu recept, większość ludzi, którzy są ciekawi tego leku, nawet ci, którzy mogą mieć bardzo uzasadnione potrzeby swoich świadczeń są zmuszeni do zaopatrywania się w sklepach/aptekach internetowych które w przeciwieństwie do aptek tradycyjnych mają bardzo zrelaksowane podejście do recept.

Prawna alternatywa Modafinil-u

Jeśli nie chcesz zakupić Modafinil online, istnieją inne opcje jeśli chcesz doświadczyć efektów pigułki Modafinil-u. Suplement nootropowy Adrafinil jest dosłownie prekursorem Modafinil-u. Po wejściu do organizmu, Adrafinil przekształcany jest bezpośrednio w Modafinil przez wątrobę. Wynik końcowy będzie identyczny do przyjęcia tabletek Modafinil-u po 100 mg tylko z lekkim opóźnieniem w czasie, gdyż wątroba musi wykonać swoją pracę. Najlepszym jest to, że Adrafinil jest całkowicie legalny i można łatwo kupić go od producentów z siedzibą w USA jako środek odżywczy, sprzedawany luzem bez wymaganej recepty, niestety trudno o dostawców krajowych. Adrafinil w proszku przeznaczony jest do sporadycznego użytku, gdy chce się uzyskać potężną jasność i dużą koncentrację umysłu – wtedy ludzie mogą kojarzyć jego efekty z tabletką 200 mg Modafinil-u lub Provigil-u.

Pokrewne

Back to top button
Close
Close