Nootropy

Jak zwiększyć poziom inteligencji z Nootropami?

jak zwiekszyc inteligencje z nootropamiJak można zwiększyć poziom inteligencji z Nootropami? Nootropy na inteligencję, to substancje, które mogą być przyjmowane na wpłynięcie zarówno na skrystalizowaną jak i płynną formę inteligencji. Należy podkreślić, że samo branie nootropów nie zwiększy znacząco zasobów posiadanej wiedzy. Jednakże te dodatki mogą ułatwiać lepsze długoterminowe przechowywanie informacji w pamięci w taki sam sposób jak uzupełnianie białkiem może spotęgować przyrost mięśni. Analogicznie samo dodanie miarki proszku białka w porannej szklance mleka jednak nie wystarczy aby doprowadzić do zbudowania większej masy mięśniowej. Aby tkanka mięśniowa faktycznie zwiększyła siłę i wielkość, należy ćwiczyć. Białko w proszku powoduje, że ​​łatwiej mogą się rozwijać większe mięśnie ale żeby do tego doszło należy podjąć skuteczny planu treningu. Podobnie aby ulepszyć pamięć przy pomocy nootropów i aby za ich pomocą bardziej rozwijać skrystalizowaną inteligencję, należy aktywnie angażować swój umysł poprzez czytanie nowych informacji i próbowanie nowych doznań.

Inteligencja płynna, czyli pamięć krótkotrwała

Jeśli chodzi o inteligencję płynną, nootropy mogą samodzielnie przyczynić się do jej zmian poprzez zwiększenie pojemności pamięci roboczej, tzw. pamięci krótkotrwałej, i zachęcanie do tworzenia nowych połączeń w mózgu. Ma to istotny wpływ na to, co zwykle uważa się za „bycie inteligentnym”. W rzeczywistości, badania z 2010 roku wykazały, że pamięć robocza była lepszym predyktorem sukcesu akademickiego niż inne tradycyjne środki, takie jak IQ. Na co dzień używa się pamięć krótkotrwałą do np. zapamiętania numer telefonu twojego przyjaciela lub po prostu przekazania/przypomnienia tobie tego co twoja dziewczyna wspomniała dwie minuty wcześniej. Również w pamięci krótkotrwałej wykonuję się obliczenia i manipuluję danymi.

Jak pracuję nasz mózg?

Zdolność mózgu do wykonywania tego typu operacji i do uczenia się nowych informacji nazywana jest plastycznością synaps. Twój mózg składa się z sieci miliardów połączonych neuronów, które łączą się ze sobą za pośrednictwem synaps wraz z wypustkami dendrytów i aksonów. Ów połączenia nie są statyczne, lecz nieustannie się zmieniają oraz tworzą się nowe synapsy, zaś niewykorzystane są usuwane. Im łatwiej są tworzone nowe połączenia i ścieżki tym bardziej plastyczny jest mózg . Niektóre osoby mają naturalnie wyższy stopień neuroplastyczności i związane z wiekiem, spadki plastyczności. Jednakże biorąc niektóre suplementy nootropowe można realnie zwiększyć plastyczność synaps przez zwiększenie aktywności niektórych neuroprzekaźników.

Dwa z najważniejszych neuroprzekaźników biorących udział w procesie uczenia się, pamięci i rozumowania to acetylocholina i glutaminian. Neuroprzekaźniki te są zasadniczo przekaźnikami w neuronach; uwalniane w synapsach mogą komunikować się i powodować reakcje w neuronach. Ogólnie biorąc, im wyższy jest poziom acetylcholiny i glutaminianu i większa czułość receptorów synaptycznych tym większa jest aktywność mózgu. Zwiększenie acetylocholiny i aktywności glutaminianu w takich rejonach jak kora mózgowa i hipokamp (odpowiedzialny za tworzenie pamięci długoterminowej) może przyczynić się do poprawy zapamiętywania i uczenia się nowych informacji. Poprzez stymulowanie systemu cholinergicznego i glutamatergicznego można również łatwiej wykonywać manipulacje i obliczenia danych. Wynikiem tego jest bardziej plastyczny mózg, który może tworzyć nowe połączenia i utrzymać dotychczasowe połączenia z większą wydajnością.

Najlepsze nootropy na poprawę Inteligencji

Jakie są najlepsze suplementy gdy chce się zwiększyć plastyczność synaptyczną i płynną inteligencji? Nootropy należące do rodziny racetamów ma najwyższe wpływy w tym zakresie. Piracetam, Aniracetam, Oksyracetam, Pramiracetam i Phenylpiracetam stymulują glutaminian i synapsy acetylocholiny, które są ważne dla pamięci i ogólnego poznania. Każdy z tych dodatków ma nieco inny mechanizm działania, dlatego warto rozważyć wpływ każdego z nich, aby określić, który jest najlepszy. Kolejny związek NOOPEPT jest pochodną Piracetamu. Jest on także 1000-krotnie silniejszy.

Inny mechanizm, za pomocą którego można zwiększyć inteligencję zachodzi dzięki większej produkcji acetylocholiny w mózgu. Neuroprzekaźnik acetylocholina jest syntetyzowany w komórkach mózgowych ze źródeł choliny zawartej w żywności, ale większość ludzi nie ma dostatecznej ilości tego związku w przyjmowanej diecie. Z tego powodu, takie suplementy jak ALPHA GPC, Centrophenoxine i CDP choliny (cytykolina) są świetnym wyborem do przyjmowania z racetamemami. Związki te są prekursorami acetylocholiny i zapewniają, że ma wystarczające poziomy tego neurochemicznego związku dla optymalnego funkcjonowania mózgu. Wiele innych ziół i naturalnych nootropów może także zwiększyć poziom acetylocholiny, takich jak Huperzine A, Ashwagandha, Alcar, DMAE, Tyrozyna, Pyritinol i Galantamina.

Podsumowanie

Istnieje wiele innych sposobów wykorzystania nootropów aby pomóc stać się mądrzejszym i zwiększyć możliwości intelektualne. Na przykład, składnik energetycznego boostera i związki, takie jak Modafinil i Adrafinil zwiększają czujność i jasność umysłu. Chociaż nie mają one bezpośredniego wpływu na inteligencję płynną, wyższe poziomy energetyczne mogą łatwiej wpłynąć na wykonanie zwiększonej liczby funkcji poznawczych dzięki czemu dochodzi do maksymalizacji potencjału umysłowego. Podobnie przy poprawiających nastrój i redukujących niepokój nootropach takich jak Pikamilon, Teanina lub Inozytol można pośrednio doprowadzić do lepszej koncentracji i większej wydajności pracy mózgu. Chociaż pomysł przyjmowania pigułki aby być mądrzejszym wciąż może wydawać się sceptycznym dla niedoświadczonych, najlepszym sposobem ustalenia prawdy na ten temat jest spróbowanie samemu nootropów i doświadczenie zmian zachodzących w poziomie własnej inteligencji.

Pokrewne

Sprawdź Również

Close
Back to top button
Close
Close