bystolic coupon free trial bystolic 10mg coupon bystolic savings bystolic medication what is the drug bystolic used for
Nootropy

Nootropy a używki konwencjonalne

nootropyPrzez lata, studenci i profesjonaliści napędzani byli za pomocą tradycyjnych stymulantów pomagających w studiowaniu i zwiększaniu produktywności. Choć może to być wystarczające dla niektórych, to taka pomoc może ograniczać skuteczną wydajność, która wynika z niektórych potencjalnie poważnych konsekwencji. W nadmiernych dawkach nawet kofeina, najczęściej na świecie spożywany środek pobudzający, może spowodować wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, w tym biegunkę, kołatanie serca, zawroty głowy, nudności, wymioty, bóle głowy i odwodnienie, wymieniając tylko kilka z nich. Inne osoby uciekają się do zdobycia twardych leków, takich jak Adderall oraz Ritalin w celu zwiększenia mocy mózgu. Substancje te są związane z bardzo realnym ryzykiem skutków ubocznych i ich niejednoznaczną sytuacją prawną w niemedycznym stosowaniu, co oznacza, że osoby te często kupują produkty niespełniające wymagania w aptekach internetowych o złej opinii. Ponadto, ryzyko nadużywania tych substancji jest ogromne, a zostało to zilustrowane przez ostatnie epidemie nadużywania leków na receptę wśród studentów z Ameryki. Presja aby nadążyć za swoimi rówieśnikami akademickim, powoduje iż alarmująca liczba studentów przyjmuje te leki bez konsultacji z lekarzem, co niestety doprowadziło do śmierci wielu osób, a także do hospitalizacji innych.

Korzyści z nootropów

Istnieje jednak alternatywna- nootropy. Ta klasa inteligentnych leków może dostarczyć wielu efektów o tej samej wydajności co inne stymulatory bez szkodliwych skutków ubocznych. Dodatki te są z definicji o wiele bezpieczniejsze w użyciu, nie powodują uzależnienia lub uzależnienia, i wykazują bardzo niski poziom toksyczności. Jednak pomimo tych efektów oraz faktu, że pierwszy nootropowy suplement, Piracetam, został opracowany już w 1964 roku, dopiero w ostatnich latach ich stosowanie staje się coraz bardziej powszechne i jest popularyzowane w filmach takich jak Limitless ( Bez limitu). Mimo, że nie może dać tego samego efektu jaki uzyskuje się po fikcyjnym narkotyku NZT-48 pokazanym w filmie, pojawiało się wiele naukowych rygorystycznych badań, które dowodzą ich skuteczności w poprawie aspektów poznania i utrzymaniu pamięci. Na dodatek, nie powodując uszkodzenia mózgu, niektóre nootropy mają wręcz przeciwnie, neuroprotekcyjne właściwości i właściwości anty-aging. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi wciąga się w handel napojami energetycznymi i tabletkami kofeiny w celu uzyskania bardziej efektywnej jasności mózgu, dzięki suplementom wzmacniającym procesy poznawcze.

Grupy nootropów

Nie brakuje informacji w Internecie o nootropach. Otwarty dostęp pozwala wszystkim z komputera sięgnąć do ogromnego zasobu czasopism naukowych i dokształcania się o korzystaniu z tych dodatków. W połączeniu z wieloma forami i stronami internetowymi poświęconymi nootropom, coraz większa liczba osób wykonujących różne zawody i z różnych środowisk czerpie korzyści z konkurencyjnego i znajdującego się na topie rynku tych dodatków, które są w ofercie. Społeczności online wzrosły na tyle, że zaczęły przyciągnąć neurologów i lekarzy, oraz statystyków co doprowadziło do dalszych dyskusji na temat różnych aspektów stosowania nootropów. Takie wspólnoty stały się nieocenionym źródłem informacji dla użytkowników środków nootropowych umożliwiając im wymianę doświadczeń i wiedzy wśród szerokiego grona odbiorców. Bez takiej platformy wymiany informacji, mało prawdopodobnym jest, że nootropy stałby się tak popularne i skuteczne, jak są dzisiaj, zwłaszcza w dziedzinie medycyny,gdy bardziej są związane z przywracaniem do wartości wyjściowych niż zwiększeniem ich możliwości (poza normę).

Kto używa nootropy?

Zastosowanie inteligentnych leków wydaje się być najbardziej widoczne w instytucjach akademickich, gdzie poprawa zdolności uczenia się i zapamiętywania informacji często jest kluczem do sukcesu. Studenci, którzy zmieniają twórcze myślenie mogą również korzystać z zewnątrz z pudełka myślenia, które jest w ofercie tych inteligentnych leków. Szeroki zakres korzyści związanych z tymi suplementami oznacza, że inteligentne leki wykorzystywane są nie tylko przez studentów, ale także przez szereg zawodów. Na przykład, wykorzystują je biznesmeni, którzy często podróżują i korzystają z tych suplementów, aby przezwyciężyć ziewanie, a także wspomaga osoby, na stanowisku kierowniczym w myśleniu z większą przejrzystością przy podejmowaniu ważnych decyzji. Ich zastosowanie nie jest jednak ograniczone do zdolności poznawczych. Niektórzy sportowcy donoszą, że nootropy takie jak Phenylpiracetam stanowią skuteczny suplement przed treningiem, przyczyniając się do zmniejszenia czasu regeneracji i zapewniając motywację do przeprowadzenia trudnych procedury wykonywania treningów. Wydaje się, że niezależnie od zawodu, nootropy mogą pomóc praktycznie każdemu, kto zdecyduje się umieścić je w swoim ciele i umyśle.

Korzyści, które dają nootropy są przydatne tylko dla zdrowych osób, którzy szukają przewagi konkurencyjnej. Wiele z tych dodatków jest również stosowanych w celach leczniczych. Środki nootropowe takie jak Pikamilon i Phenibut mają działanie przeciwlękowe, a także mogą być używane w zmniejszaniu objawów depresji. Inne, takie jak Tryptofan są stosowane w leczeniu stłuszczenia wątroby i przedmiesiączkowych zaburzeniach dysforycznych, a Huperzine-A służy do poprawy stanu mięśni w mięśni w „myasthenia gravis”. Niektóre środki nootropowe takie jak te z rodziny Racetamów (Piracetam, Aniracetam itd.) są uważane za korzystne w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona i Alzheimera. Piracetam w szczególności jest jednym z pierwszych i najbardziej zbadanych dodatków stosowanych we wszystkich przypadkach leczenia zakrzepów w udarze i urazach czaszkowo-mózgowych.

Oczywiście korzyści jakie można zaoferować polecając te dodatki nie przeszły niezauważone przez większe instytucje. Modafinil na przykład jest szeroko stosowany przez instytucje rządowe z całego świata; został zatwierdzony do użytku na misjach US Air Force, aby pomóc pilotom zachować koncentrację, a sanitariusze w stanie Maryland mogą korzystać z suplementu do wykonywania lepiej pracy po okresie ograniczonego wypoczynku. Podobnie, francuska legia cudzoziemska znana jest ze stosowania tajnych misji z używaniem Modafinil-u, a nawet astronauci na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej biorą nootropy, które mogą pomóc poprawić zakłócenia cyklu snu i zmniejszają prawdopodobieństwo popełnienia błędów.

Podsumowanie

Z wszystkich korzyści, które nootropy mogą nam dostarczyć zarówno osobiście jak i na poziomie społecznym, jest to tylko kwestią czasu zanim ich stosowanie stanie się powszechne. Naukowcy zaczynają zwracać uwagę na te suplementy, które są substancjami czynnymi w mózgu i choć medycyna w dużej mierze ignoruje je gdyż są przede wszystkim poznawczymi wzmacniaczami, nie ma wątpliwości, iż nootropy dadzą ogromne możliwości w bliższej przyszłości. Podczas gdy wielu z nich nadal ma zastrzeżenia biorąc coś, co może zmienić funkcjonowanie mózgu, to środki te mało różnią się od multiwitaminy. Gdy po prostu dostarcza się je do mózgu, to musi on pracować na optymalnym poziomie.

Choć teraz jest to tylko science fiction, to zwiększenie funkcji poznawczych jest obecnie rzeczywistością, a od ciebie zależy, czy zdecydujesz się , by dołączyć do wielu ludzi, którzy już teraz wykorzystują całą moc poznawczą swoich mózgów, aby były jak najbardziej wydolne i produktywne.

Pokrewne

Back to top button
Close
Close