bystolic copay assistance card how to stop bystolic can i buy bystolic over the counter switching from bystolic to carvedilol bystolic generic in usa bystolic cut in half
Alpha GPCCholinaNootropy

Alpha GPC – Korzyści z suplemenatacji

alpha gpcAlpha GPC jest nootropowym suplementem, który otrzymuje wiele uwagi w ostatnim czasie. Nie tylko jest to bardzo skuteczny wzmacniacz mózgu i procesów poznawczych, ale również uważa się iż daje on długofalowe korzyści systemom mózgowym. Suplement ten może również wpływać na lepszą pracę neuronów i może chronić oraz naprawiać uszkodzone komórki. Może także poprawić efektywność komunikacji między neuronami w mózgu. Rezultatem tego jest poprawa pamięci, lepsze możliwości nauki i studiowania w czasie egzaminów, szybsze myślenie i zwiększona jasność umysłu. Ponadto Alpha GPC ma bardzo bezpieczny profil użytkowania i łagodne skutki uboczne o bardzo niskiej toksyczności. Jakie są konkretne korzyści Alpha GPC, których można się spodziewać podczas stosowania tego suplementu i jak on działa w kontekście „stack-u” nootropowego?

Działanie Alpha GPC

Jedną z pierwszych i prawdopodobnie najbardziej pożądanych korzyści związanych z Alpha GPC jest poprawa pamięci. Przeprowadzono mnóstwo akademickich badań oraz raportów i uzyskano opinie od osób przyjmujących go, które świadczą o tym efekcie. Ze względu na wzrost poziomu acetylocholiny związanym z Alpha GPC, proces tworzenia pamięci staje się bardziej wydajny i może się okazać, że zachowuje się więcej w pamięci, tego co się zobaczy, przeczyta lub usłyszy w ciągu dnia. Acetylocholina jest zaangażowana zarówno w pracę pamięci – pamięci krótkoterminowej, która odnosi się do płynnej inteligencji – jak i długoterminowej pamięci – w odniesieniu do inteligencji skrystalizowanej.

Podczas korzystania z Alpha GPC, niektórzy mogą czuć subtelne zmiany, takie jak możliwość przypomnienia sobie dawno zapomnianych nazwisk i faktów. Inni mogą nagle przypomnieć sobie wszystkie terminy i pojęcia ze szkoły, z lekcji historii, wraz z przypomnieniem sobie szczegółów każdej rozmowy, która kiedykolwiek się odbyła.

Suplement ten może także zwiększyć przepływ krwi w mózgu co prowadzi do lepszego zaopatrzenia w substancje odżywcze, które są niezbędne dla komórek mózgowych. W szczególności Alpha GPC może zwiększyć dotlenienie mózgu, a także spowodować to, iż więcej cukru jest metabolizowanego na energię. Czynniki te łącząc się zapewniają wzrost energii psychicznej, która może poprawić koncentrację uwagi, skupienie i koncentrację u wielu ludzi.

Alpha GPC a ogólne zdrowie mózgu

Korzyści z Alpha GPC wiążą się z pozytywnym wpływem na utrzymanie ogólnego stanu zdrowia mózgu. Po części powodem tego jest fakt, że sam związek jest fosfolipidem, który jest zbudowany z tego samego materiału z którego są stworzone błony komórkowe. Dodatek ten może wspierać rozwój nowych, zdrowych komórek i błon komórkowych i jednocześnie naprawić uszkodzenia powstałe w przeszłości.

Badania wykazały, że jedną z przyczyn zaburzenia funkcji poznawczych związanych z wiekiem było pojawianie się neuronów ze zużytymi błonami komórkowymi. Alpha GPC może rozwiązać ten problem, a tym samym poprawić funkcjonowanie i komunikację między neuronami w mózgu. Alpha GPC w postaci proszku ma również właściwości antyoksydacyjne, pomaga wypłukać toksyny, i inne szkodliwe substancje chemiczne znajdujące się w mózgu i w ciele.

Skutki uboczne Alpha GPC

Można wykazać kilka działań niepożądanych które zostały powiązane z Alpha GPC, i które występują w bardzo rzadkich przypadkach i można je sklasyfikować jako łagodne efekty uboczne. Suplement ten jest uważany jako dość bezpieczny i dobrze tolerowany. Toksyczność nie jest związana z tym suplementem i nikt nie poinformował, iż cierpi na różnego rodzaju niebezpieczne lub fizycznie szkodliwe przedawkowanie.

Większość działań niepożądanych związanych jest z poziomem dawkowania. Jeśli ktoś przekracza zalecane dawkowanie, może skarżyć się na bóle głowy, zmęczenie, nerwowość, nudności, biegunkę, lub inne dolegliwości. W niektórych przypadkach może to obejmować zawroty głowy i obniżone ciśnienie krwi. Po prostu zmniejszenie dawki z powrotem do zalecanych poziomów lub odstawieniu na kilka dni powinno złagodzić te objawy.

Podsumowanie Alpha GPC

Alpha GPC daje nootropowe korzyści i można wzmocnić te efekty gdy łączy się Alpha GPC z innymi nootropami w tzw. „stack-u„. W szczególności, Alpha GPC jest uważany za najbardziej efektywne źródło choliny obecnie dostępne na rynku. Działa wyjątkowo dobrze z nootropami z rodziny Racetamów takimi jak Piracetam, Aniracetam albo Oxiracetam. Te związki nootropowe wspomagają efekt działania poprzez zwiększenie wrażliwości na acetylocholinę. W takim „stack-u„, kiedy powiąże się to działanie z prekursorem acetylocholiny takim jak Alpha GPC wyniki mogą być bardzo interesujące. Alpha GPC pozostaje w dobrej synergii z wieloma innymi naturalnymi i syntetycznymi nootropami, a tylko wyobraźnia jest naprawdę jedynym limitem w projektowaniu idealnego składania suplementowych „stack-ów” dla Ciebie.

Pokrewne

Sprawdź Również

Close
Back to top button
Close
Close