bystolic interaction with alcohol bystolic weight gain side effects bystolic 10mg coupon bystolic vs carvedilol bystolic max dose bystolic selective or nonselective is bystolic available in generic
EfedrynaNootropyWspomagacze

Efedryna – skuteczny środek na odchudzanie

NeuroUpgrade-efedryna

Efedryna cieszy się obecnie całkiem sporą popularnością. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że pozwala w błyskawicznym tempie stracić sporo kilogramów. Doceniają ją kulturyści oraz wszyscy sportowcy, którzy chcą zwiększyć swoją wydolność. Oprócz tego, pozytywnie wpływa ona na koncentrację. Dowiedz się więcej.

Efedryna to alkaloid, który w warunkach naturalnych występuje w roślinach. Po raz pierwszy został on wyizolowany z rosnącego w Azji krzewu Ephedra vulgaris (Ma Huang). W medycynie chińskiej stosowana jest od 5000 lat, gdzie dawniej wykorzystywano ją głównie do leczenia astmy oskrzelowej oraz przeziębienia. Obecnie efedrynę pozyskuje się naturalnie lub syntetycznie.

Działanie efedryny

Efedryna to organiczny związek chemiczny, który ma bogatą i barwną historię. Wiele źródeł wskazuje na to, że stosowali ją nie tylko Chińczycy, ale także Persowie i Hindusi, którzy doceniali jej właściwości związane z wywoływaniem uczucia podekscytowania.

Efedryna należy do grupy sympatykomimetyków i jest jednocześnie alfa oraz beta agonistą receptorów adrenergicznych. Ma działanie pobudzające, potrafi przenikać barierę pomiędzy krwią a mózgiem. Zwiększa ona produkcję adrenaliny, noradrenaliny oraz katecholamin, które sprawiają, że tłuszcz uwalnia się szybciej z komórek tłuszczowych, pobudzając w ten sposób układ nerwowy.

W tym momencie wiadomo, że efedryna potrafi zmniejszać apetyt, dlatego docenią ją osoby będące na diecie. Do tego przyspiesza metabolizm – jak twierdzą badania – nawet o 10%. Po jej zażyciu wzrasta też temperatura ciała, dzięki czemu tkanka tłuszczowa o wiele szybciej się rozpada – zwłaszcza w połączeniu z kofeiną, aspiryną oraz teofiliną. Wszystkie te czynniki sprzyjają chudnięciu. Jak sprawdził US Department of Health and Human Services, dzięki efedrynie można utracić średnio 35 kg w ciągu miesiąca.

Efedryna zwiększa wydolność organizmu podczas ćwiczeń, została jednak wpisana na listę środków dopingujących – niektórzy sportowcy cały czas ją jednak stosują przed treningami: organizm męczy się wówczas znacznie wolniej. Efedryna powoduje szybki wzrost siły, dzięki czemu ćwiczenia stają się bardziej efektywne. Powoduje ona także wzrost mięśni – jest to możliwe dlatego, że stymuluje syntezę białka w mięśniach szkieletowych. Efedryna często stosowana jest przez kulturystów, ponieważ powoduje szybsze spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu bardziej uwydatniają się mięśnie.

Należy jednak uważać na to, aby nie stosować efedryny zbyt długo, ponieważ uzależnia ona psychicznie, wywołując po zażyciu często euforię – wynika to z tego, że stymuluje ona produkcję dopaminy. Należy od razu też zaznaczyć, że nie uzależnia ona fizycznie. Efedryna dobrze wpływa także na koncentrację oraz wyostrzenie uwagi. Niektóre kobiety stosują ją jako afrodyzjak, ponieważ pobudza ona krążenie krwi w narządach płciowych oraz zwiększa doznania seksualne.

Efedryna wykorzystywana jest także w produkcji leków na przeziębienie i alergię. Dawniej stosowano się ją w leczeniu astmy, ponieważ zawęża ona miejscowo naczynia krwionośne. Kontrowersyjny jest natomiast fakt, że stanowi ona półprodukt do produkcji metamfetaminy, co prawdopodobnie stanowiło ważny powód do tego, aby wycofać ją z rynku.

Dla kogo jest efedryna

Efedryna idealnie sprawdzi się u osób, które chcą – po prostu – szybko schudnąć. Przyda się również kulturystom oraz wszystkim tym, którzy chcą osiągnąć idealne proporcje sylwetki. Doceni ją także wielu sportowców, którzy mogą stosować ją przed treningami, aby zwiększyć swoją wytrzymałość. Sprawdzi się także u kobiet, które chcą poprawić swoje życie seksualne. Produkty z efedryną można wykorzystać  leczeniu chorób górnych dróg oddechowych. Środek ten można stosować również podczas nauki lub pracy nad wymagającymi projektami – pomaga się ona bowiem lepiej się skoncentrować i wyostrzyć uwagę.

Dawkowanie efedryny

Efedrynę należy dawkować w ilości maksymalnie 150 mg  dziennie. Dawki można podzielić na:

  • niskie – do 20 mg dziennie,
  • umiarkowane – 40-90 mg dziennie,
  • wysokie – do 150 mg dziennie.

Najczęściej przyjmowane dawki wynoszą 40-60 mg dziennie. Maksymalne stężenie efedryny  w organizmie występuje po około dwóch godzinach od jej przyjęcia. Cykl przyjmowania efedryny wynosi standardowo kilka tygodni.

Aby zwiększyć wytrzymałość organizmu, należy przyjmować efedrynę w większych dawkach. W ten sposób łatwo np. zwiększyć tempo podczas biegania. Efedrynę można przyjmować doustnie lub w postaci zastrzyków. Wiele osób zażywa ją razem z kofeiną (więcej o kofeinie na FabrykaTestosteronu.pl) i aspiryną, które przyspieszają i wzmagają jej działanie. Jeżeli chodzi o samo odchudzanie, doskonale sprawdza się formuła złożona z: alkaloidów efedryny, wyciągu z Acacia Rigidula oraz metyloheksanaminy – dzięki nim tkanka tłuszczowa spala się jeszcze szybciej.

W produktach na bazie efedryny czasem pojawiają się również i inne substancje hamujące apetyt czy też normalizujące poziom glukozy. Należy jednak pamiętać, że gdy organizm przyzwyczai się do tego środka, jego skuteczność się zmniejsza i z czasem – żeby zauważyć jego działanie – trzeba przyjmować coraz większe jego dawki.

Skutki uboczne

Niektóre osoby po przyjęciu efedryny skarżą się na nudności i wymioty, a także na bóle głowy. Stosowanie tego środka może powodować  także problemy z potencją, oddawaniem moczu oraz biegunkę.

Zażywanie efedryny w dłuższym czasie przyczynia się nieraz do powstawania nadciśnienia i arytmii serca, niewydolności oddechowej oraz  duszności. Alkaloid wpływa na wzrost insuliny we krwi, a także: omamy, drażliwość, nadmierną potliwość czy też problemy ze snem. Czasem wywołuje też drżenie rąk oraz uczucie suchości w ustach. Należy pamiętać o tym, aby nie przyjmować długotrwale efedryny – może to doprowadzić do uzależnienia o charakterze psychozy ze wzmożoną agresywnością. Znane są przypadki, kiedy przedawkowanie tego środka spowodowało śmierć.

Efedryny nie powinny przyjmować osoby chore na cukrzycę, ponieważ oddziałuje ona na metabolizm glukozy. Przeciwwskazaniem do jej zażywania są również; choroby serca, nadczynność tarczycy, jaskra, stany lękowe, a także gruczolak prostaty. Nie powinny przyjmować jej osoby, które mają problemy z oddawaniem moczu, a także ci, którzy biorą leki na astmę.

Gdzie i dlaczego warto kupić efedrynę

Efedryna jest niesamowicie skuteczna, jeśli chodzi o odchudzanie. W tym momencie sprzedaż tego środka w postaci suplementu jest zakazana. Wciąż produkowane są jednak formuły, w których wykorzystywane są np. alkaloidy z Ma Huang i które są następnie sprzedawane w formie preparatów spalających tłuszcz.

W 2004 roku organizacja Food and Drug Administration (FDA) oficjalnie zakazała sprzedaży produktów zawierających efedrynę. Niektórzy producenci wypuszczają często obecnie  np. produkty odchudzające zawierające inne składniki z krzewu Ma Huang, a nie samą efedrynę. Dostępne są również na rynku herbaty z tej rośliny.

Efedrynę można znaleźć w składzie. W pewnych ilościach znajduje się ona także w innych medykamentach. Oto lista leków, w których znajduje się efedryna: Belladrinal, Kelastmin, Lumidrinal, Rubital Compositum, Astmin, Efrinol, Allergasthmin, Ephedrinum Hydrochloricum, Proasthmin, Scophedal Forte.

Pokrewne

Back to top button
Close
Close