bystolic dosage for high blood pressure bystolic selective or nonselective bystolic vs metoprolol side effects bystolic coupon walgreens bystolic uses and side effects
AniracetamNootropyRacetam-y

Aniracetam- Polepszanie pracy umysłu dla początkujących

aniracetam polepszanie pracy umyslu dla poczatkujacychAniracetam to suplement nootropwy opracowany w 1970 roku przez firmę belgijską Hoffman-La Roche. Suplement ten jest częścią klasy nootropów zwanych Racetam-ami, które są szczególnie cenione za przyczynianie się do wzrostu i poprawy szeregu procesów poznawczych. 

Aniracetam wykazuje również działanie przeciwlękowe i poprawia nastrój, także poprawiając pamięć i umiejętność skupienia się. Nootrop ten badano od wielu lat i jest on powszechnie znany jako dobrze tolerowany środek z niewielkimi skutkami ubocznymi i bardzo niskim poziom toksyczności. 

Przed rozpoczęciem programu suplementacji Aniracetamem może być pomocne zrozumienie korzyści jego stosowania i mechanizmu działania oraz zapoznanie się z potencjalnymi skutkami ubocznymi.

Korzyści zażywania Aniracetamu

Główne korzyści wynikające ze stosowania Aniracetamu wiążą się z polepszoną sprawnością umysłu. Obejmują one powiększenie pamięci i nawet zwiększenie zdolności do uczenia się

Siła działania tego suplementu może być różna u każdej z osób które go przyjmują;  niektórzy odczuwają silne działanie i zaczynają zapamiętywać wszystko co oczy rejestrują, podczas gdy inni mogą po prostu zacząć lepiej zapamiętywać małe i subtelne szczegóły. Suplement ten jest również bardzo pomocny jako środek nasilający ostrość postrzegania i skupienia.

Wielu użytkowników doskonale zna efekt zwiększający koncentrację ich uwagi, a także łatwiejszą możliwość osiągnięcia stanu skupienia i pełnej koncentracji na danej czynności z pomocą Aniracetamu. Suplement ten służy również do poprawy płynności i elastyczności psychicznej, sprawiając że proste, rutynowe czynności takie jak czytanie, pisanie i podtrzymywanie rozmów, stają się prawie bezwysiłkowę.

Aniracetam jest także pomocny we wzmocnieniu plastyczności synaptycznej. Czyni to poprzez ułatwianie budowy nowych połączeń nerwowych i synaps. Z większą plastycznością mózgu, łatwiej jest się uczyć nowych rzeczy i dostosować się do zmieniających się okoliczności. Aniracetam ma szczególnie silny wpływ na usprawnienie komunikacji między oboma półkulami mózgu, które mogą pomóc dopasować się do większej inteligencji i kreatywności

Wykazano też, iż Aniracetam wykazuje również działania ochronne w komórkach mózgu. Oznacza to, że to przyczynia się do ochrony przed uszkodzeniami mózgu, które mogą pochodzić ze źródeł zewnętrznych. W niektórych przypadkach może pomóc odwrócić uszkodzenia, które już powstały, np. z powodu nadmiernego spożycia alkoholu. Nie są jeszcze pewne dowody na to, że pomaga on usunąć nadmierne wbudowywanie wapnia wewnątrz mózgu.

Choć można nie zauważyć tego efektu w krótkim przedziale czasu, Aniracetam może zmniejszyć oznaki starzenia, a nawet spowolnić potencjał przetrwałych z użycia procesów poznawczych. Suplement ten jest również znany jako środek przeciwlękowy i antydepresyjny. Jeżeli doświadczasz nadmiernego stresu i lęku, Aniracetam może pomóc w uzyskaniu spokoju. Znany jest w promowaniu uczucia dobrego samopoczucia, gdyż uwalnia umysł od niespokojnych myśli, a nawet pozwala uzyskać relaks całego ciała. Niektórzy mówią, że biorąc Aniracetam można zapobiec objawom depresji, podczas gdy inni stosują go wieczorem do regulowania snu.

Jak działa Aniracetam?

Chociaż dokładny mechanizm działania Aniracetamu nadal nie jest w pełni zrozumiały, jest kilka silnych teorii na temat tego jego działania potwierdzanych doświadczeniami użytkowników oraz badaniami naukowymi. Wiadomo iż jego składnik aktywny łatwo przenika przez barierę krew-mózg i wpływa na działanie kilku kluczowych substancji chemicznych w mózgu zwanych neuroprzekaźnikami. 

Aniracetam wiąże się z receptorami acetylocholiny, powodując silną chemiczną reakcję wzbudzającą aktywność mózgu na dłuższy okres czasu. 

Jak się powszechnie uważa to działanie jest odpowiedzialne przede wszystkim za większość korzyści poznawczych powiązanych z tym neuroprzekaźnikiem; acetylocholina jest  istotnym czynnikiem w wielu procesach poznawczych (zwłaszcza pamięci, uczenia się i ostrości postrzegania). 

Duże znaczenie ma modulacja dodatkowych neuroprzekaźników w mózgu, którymi są dopamina i serotonina. Uważa się, iż dopamina jest przede wszystkim odpowiedzialna za funkcje takie jak nastrój i ruch. Serotonina jest potężnym czynnikiem chemicznym pomagającym m.in. w regulacji cyklu snu i jawy

Poprzez stymulację aktywności receptorów wyżej wspomnianych neuroprzekaźników, Aniracetam najprawdopodobniej pomaga w osłabieniu lęku i w innych problemach związanych z  nastrojem i z niepokojem.

Zastosowania kliniczne

Istnieje także szereg zastosowań klinicznych Aniracetamu. Aktualnie trwają badania nad pozytywnym wpływem Aniraceamu w leczeniu stanów związanych z chorobą Alzheimera. 

Na podstawie licznych badań klinicznych oraz doświadczeń osób zażywających ten suplement uważa się iż środek ten może być skuteczny w leczeniu pacjentów z ADHD. 

Ze względu na jego działanie na receptory dopaminy i serotoniny, Aniracetam jest także skuteczny w schorzeniach związanych z nastrojem. Środek ten może być skuteczny w przypadku nadmiernej nerwowości lub niepokoju, a nawet w łagodnej depresji. Może również przyczynić się do poprawy motywacji i zwalczania zaburzeń snu. Istnieją również dowody na to, że jest pomocny w leczeniu przypadków choroby lokomocyjnej. 

Aniracetam jest także obecnie reklamowany jako suplement na zapobieganie starzenia się komórek (ang. anti-aging).

Potencjalne skutki uboczne

Potencjalne niepożądane działania u osób przyjmujących Aniracetamdość łagodne

Dla mniejszości populacji którzy w ogóle doświadczają jakiekolwiek skutki uboczne (znaczna większość ich nigdy nie doświadczy przy spożywaniu zalecanych dawek), najczęstszym wspólnym objawem ubocznym jest ból głowy. Dzieje się tak z powodu wzmożonej aktywności mózgu i procesu dostosowywania się ciała i umysłu do zwiększonych poziomów choliny.

Aby zapobiec bólom głowy wystarczy dodanie „witaminy” choliny takiej jak Alpha GPC do reżimu zażywania Aniracetamu.

Inne potencjalne skutki uboczne przyjmowania Aniracetamu są również bardzo łagodne takie jak nerwowość, niepokój, biegunka, nudności i inne problemy pochodzące ze strony przewodu pokarmowego. Jeśli którykolwiek z tych objawów jest obecnych, wystarczy zmniejszyć dawkę lub przerwać przyjmowanie go przez kilka dni. 

Stackowanie z Aniracetamem

Wiele osób  przyjmujących Anitracetam uważa iż ten środek można spożywać z innymi suplementami z grupy Racetamów. Ten proces kojarzenia i łączenia suplementów jest znany jako stackowanie

W stackowaniu ogólnie chodzi o to żeby poprzez połączenie ze sobą kilku suplementów, osoba je zażywająca może zyskać na silniejszych korzyściach lub na pełniejszym efekcie działania niż gdyby suplementy były spożywane osobnie. 

Warto spróbować połączenia Aniracetamu z Piracetamem i Oxiracetamem. Innym często stackowanym z Aniracetamem suplementem jest Alpha GPC lub inne wysokiej jakości źródło choliny. 

Dawkowanie Aniracetamu

Ogólnie akceptowany zakres dawkowania Aniracetamu  jest pomiędzy 600 i 3,000 mg na dobę. Ta ilość suplementu  powinna być podzielona na dwie lub trzy równe  dawki w celu dostarczenia spójnej dawki do krwiobiegu i mózgu (okres półtrwania tego suplementu wynosi  tylko kilka godzin). 

Po ustaleniu odpowiedniego dla siebie poziomu dawki, można rozważyć przyjmowanie cykliczne Aniracetamu bądź  łączenie go z innymi suplementami, aby zwiększyć jego skuteczność. 

Możesz zamówić go  przez internet, w formie tabletek Aniracetamu lub w postaci kapsułek, ale zaleca się, aby kupić go w proszku by zaoszczędzić sobie sporo pieniędzy.

Pokrewne

Back to top button
Close
Close