AdrafinilNootropyWspomagacze Kognitywne

Adrafinil – Nootropowy strzał energii dla całego organizmu

neuroupgrade-adrafinilAdrafinil jest to środek nootropowy, który został odkryty w 1974 roku przez dwóch francuskich naukowców, pracujących dla firmy „Laboratoires Lafon”. Uważany jest, za eugeroik. Szerokie zastosowanie tego magicznego środka ma łagodzić uczucie zmęczenia, oraz pobudzać nasze ciało. Niesie on również za sobą również wzmożoną czujność, rozwój procesów poznawczych, oraz działanie neuroprotekcyjne.

Adrafinil jest tylko prekursorem innego środka nootropowego, modafinilu. Modafinil powstaje w wątrobie na skutek ludzkich enzymów które odcinają niepotrzebne cząsteczki adrafinilu. Niestety, modafinilu w większości krajów na świecie nie kupimy bez recepty,cena między nim a adrafinilem też znacząco się różni. Zanim powiemy sobie dlaczego adrafinil jest substancją dużo bardziej ciekawą,skuteczną,opłacalną, przybliżmy się bliżej historii tego eugeroika.

Początki, pierwsze badania i testy

Adrafinil został odkryty w 1974 roku. Patrząc na to ile lat minęło od jego odkrycia, jego historia jest dość obfita, oraz trwała skoro jest to środek dobrze funkcjonujący po dziś dzień. Został on wbrew pozorom odkryty całkiem przez przypadek. Naukowcy szukali środka który będzie lekiem przeciwbólowym. Badania wykazały jednak, że adrafinil, wykazuje efekt zbliżony do psychostymulantów, silnie pobudzając psychikę oraz ciało. Pierwsze testy na ludziach odbyły się w 1977 roku, miały one na celu zbadać funkcjonowanie adrafinilu, w przypadku chorób takich jak narkolepsja i innych zaburzeń sennych.


Długo trwały badania, testy oraz droga na rynek tej substancji. Aż 10 lat trwała droga tego eugeroika na rynek. Szereg czynników pozytywnych przy znikomych skutkach ubocznych wpływających na ludzki organizm spowodował jednak że po dziś dzień jest to środek odnoszący dużą popularność. Szczególnie we Francji.

Szerokie korzyści ze stosowania Adrafinilu

Przede wszystkim większość środków pobudzających nasz organizm zarówno legalnych, takich jak, kofeina, guarana czy też nielegalnych jak amfetamina czy meta-amfetamina działają w znacznie inny sposób. Pobudzają nasz układ nerwowy zostawiając też na nim spore skutki uboczne. Adrafinil różni się od nich tym że wywołuje pobudzenie psychiczne, co nie jest dotkliwe w skutkach. Ten środek niesie za sobą również dużo dłuższe działanie aniżeli inne środki pobudzające. Dostarcza energii stopniowo, co nie powoduje efektów ubocznych dla naszego organizmu. Unikamy nadpobudliwości czy też nadmiernej euforii, jak w przypadku narkotyków które dostarczają chwilowego strzału energii, który odbija się głośnym echem na całym naszym organizmie. Dlatego adrafinil jest bezpieczną alternatywą. Po zażyciu tej substancji w dawce od 150-300mg na rozpoczęcie działania powinniśmy czekać około godziny. Tyle potrzebuje organizm na rozkład do modafinilu. Efekty trwają w granicach 5 godzin co daje nam dość długie pobudzenie naszego organizmu, ciała, psychiki, oraz procesów poznawczych.

Adrafinil, pobudza również mózg do wytwarzania dopaminy. Jest to hormon, który odpowiada za szereg procesów działających na nasz mózg. Poza podniesieniem energii, wzmacnia się nasza motywacja do działania, dużo chętniej podejmujemy się większości postawionych przed nami zadań. Procesy poznawcze takie jak uwaga, pamięć, myślenie czy umiejętność rozwiązywania problemów też znacząco się wzmocnią przy stosowaniu tego środka. Poszerzenie naszej percepcji sprawa że adrafinil jest związkiem który możemy śmiało stosować na bieżąco w celu poprawy naszego ogólnego funkcjonowania. W każdej sytuacji gdzie nasz mózg jest postawiony przed ciężkim myśleniem czy też wyborami będziemy w stanie funkcjonować na wyższym poziomie. Badania wykazują, że ten eugeroik, ma właściwości neuroprotekcyjne, które wpływają na zdrowie naszego mózgu.

Z punktu czysto medycznego, adrafinil świetnie sprawdza się w leczeniu zaburzeń snu takich jak narkolepsja, zespół obturacyjnych bezdechów sennych czy zaburzenia związane z pracą zmianową. W przeciwieństwie do innego typu środków, które mają pobudzić nasz organizm, adrafinil praktycznie nie uzależnia naszego organizmu. Ponad to, jest od dostępny w przeciwieństwie do modafinilu bez recepty, dzięki czemu jesteśmy w stanie go dostać w większości krajów na świecie za niezbyt wysoką cenę.

Działanie Adrafinilu

Po zażyciu adrafinilu, czas w którym zacznie od działać i podkręcać organizm na wysokie obroty, wynosi około godziny. A co my powinniśmy odczuwać? Redukcje zmęczenia, podniesienie naszej uwagi, oraz znaczące wzmocnienie procesów poznawczych o których wspomniałem już wcześniej. Adrafinil stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, czyli omija mechanizm niepożądany, uczucie nerwowości, które występuje w przypadku zażywania innych stymulantów. Mocno redukuje uczucie snu. Wszelkie osoby pracujące czy to nocą, czy w systemie zmianowym powinny znaleźć w tym środku duże wsparcie oraz ukojenie na swoje problemy. Osoby starsze u których procesy poznawcze słabną z wiekiem, pewne czynności wymagają więcej czasu, też spokojnie bez żadnych obaw mogą zażywać tego typu środek. Jest on w stanie znacząco ułatwić im życie, oraz funkcjonowanie.

Okres trwania to około 5 godzin aktywnego działania. Jest to wynik który większość innych stymulantów kładzie na łopatki. Adrafinil powinno się stosować doraźnie, wtedy gdy odczuwamy lub mamy taką potrzebę. Ten nootrop stosowany stale może wykazywać minimalnie toksyczne skutki dla wątroby. Jak w przypadku większości tego typu środków powinniśmy się stale trzymać dawek zalecanych przez specjalistów, gdyż są one najskuteczniejsze, a druga sprawa to, to że wykazują najmniejszą szkodę dla naszego organizmu.

Możliwe skutki uboczne

Efekty uboczne, które mogą występować po stosowaniu adrafinilu to bezsenność, bóle głowy, niestrawność, suchość w ustach. Efekty uboczne nie powinny jednak występować przy stosowaniu tego nootropu w odpowiednich dawkach. Gdyby jednak wystąpiły przy wyznaczonych dawkach, oraz utrzymywały się dłużej, dla własnego bezpieczeństwa lepiej będzie udać się do specjalisty. Z pewnością przebada nasz stan, oraz znajdzie powód dlaczego nie jest to środek dobrze tolerowany przez nasz organizm. Adrafinil jest substancją, względnie bezpieczną, efekty uboczne występują u małego odsetka ludzi zażywających ten środek. Nie powinniśmy się zbytnio obawiać działań niepożądanych, bo szanse na to, że one wystąpią są bardzo ale to bardzo małe.

Dawkowanie

Adrafinil powinno się przyjmować w dawkach między 150-300 mg dziennie. Nie zaleca się jednak przyjmowania tego preparatu codziennie, powinien to być preparat stosowany w trakcie potrzeby, z przerwami. Nie powinniśmy go stosować codziennie czy też w dawkach wykraczających poza 300 mg dziennie. Minimalizujemy w ten sposób skutki uboczne. Jeśli ktoś jednak decyduje się na zażywanie go w dawkach większych niż zalecane, bądź chce przyjmować go dłużej niż przez 6 miesięcy, dla własnego zdrowia powinien zainwestować w suplementy wzmacniające prace wątroby. Z dostępnością nie powinno być problemu. Jako że jest to środek dostępny bez recepty możemy go kupić w większości aptek, czy nawet nie wychodząc z domu przez internet. Cena przy dawkowaniu nie jest ceną wygórowaną jak podaje strona swissherbal.eu za gram zapłacimy około 29 złoty, przy czym gdy kupujemy więcej oszczędzamy trochę pieniędzy. Jednak gdy kupimy adrafinil stacjonarnie nie ponosimy kosztów przesyłki oraz otrzymujemy ten środek szybciej co jest znacząco wygodniejsze.

 

Pokrewne

Back to top button
Close
Close